VÍTEJTE!

  Vítám Vás! Jmenuji se Pavlína Pelikánová. Jsem vnučka, dcera, manželka, matka, ale hlavně žena, která se věnuje sběru bylinek v nádh...

28. dubna 2017

JÁ A BYLINKY ...


Když jsem byla malá holčička, měla jsem blonďaté vlásky a prý jsem byla průhledná jako papír. Lítala jsem po Bílokarpatských loukách, rychle se učila každou rostlinu a šišlala na každé zvíře, co se kolem mě mihlo. S babičkou sbírala známé a běžně používané bylinky. Učila mě, jak se vyrábí domácí měsíčková mast s pomocí sádla. Byla jsem Přírodou naprosto pohlcena!

A pak jsem vyrostla. Pohltila mě škola a město. Trvalo to dlouho, než jsem se opět vrátila ke sbírání bylinek a šišlání na zvířátka 😊. A bylo to přesně v době, kdy se mi narodili synové. Když jsem totiž zjistila, jaké produkty se nachází v drogeriích, čeho všeho jsou plné a že jim naopak chybí přírodní složky, tak jsem začala vyrábět své vlastní.

A šlo to velmi rychle. Opět se projevil můj pradávný bylinný talent. Každou recepturu, kterou jsem vymyslela a následně vyrobila, jsem udělala vždy hned na poprvé. Žasla jsem nad tou nádherou.

A pak přišla rodina a přátelé, že mé výrobky chtějí taky. A právě od nich přišel impuls: "Nabídni své výrobky i dalším, jsou skvělé.".

Proč jsou takové, jaké jsou? Využívám vnitřní intuici. Kombinuji bylinky dle jejich účinku. Produkty jsou vlastně kelímky, lahvičky a kostičky plné více druhů bylinek, protože každému člověku může pomoci právě jiná bylinka. Mým hlavním cílem je, aby člověk cítil tu nádheru svými smysly - aby to bylo potěšení pro oko, hmat, čich a i pro jemné éterické tělo.

Vyrábím produkty, které nebyly vyvíjeny v laboratořích a neprošly ani laboratorními testy. A proč ne? Protože to nesplňuje mou filozofii. Chtěla bych co nejdéle zůstat typickou domácí bylinkářkou, která do produktů dává lásku a cit. A spokojenost zákazníků je pro mne nejlepším oceněním.

Jsem šťastná, za práci, kterou mám, protože dělá radost mně i ostatním lidem. Děkuji za to!