VÍTEJTE!

  Vítám Vás! Jmenuji se Pavlína Pelikánová. Jsem vnučka, dcera, manželka, matka, ale hlavně žena, která se věnuje sběru bylinek v nádh...

28. dubna 2017

POVÍDÁNÍ O VLASECH - část I.


Část I.

Co ovlivňuje naše vlasy

Během všedních dnů se zajímáme o své zdraví prostřednictvím těla, pleti, orgánů… ale často zapomínáme na kůži a vlasy. Uvědomili jste si někdy, že kůže je největším orgánem lidského těla? A prostřednictvím kůže do svého těla dostáváme různé látky, ať už z kosmetických přípravků nebo z prostředí, ve kterém se pohybujeme.

A totéž platí i o vlasech. Jsou živou součástí našich tělesných schránek, a tudíž přijímají vše, co jim naservírujeme. Vlasy pak mohou vypadat různě dle toho, co jsme jedli, jestli jsme ponocovali, zda nás něco trápí a u žen také měnící se množství hormonů v těle. Vlasům prospívá zdravá strava, poctivý pitný režim, odpočinek, vyrovnaný život a také přírodní vlasová kosmetika. Pečujme o své vlasy stejně tak dobře, jako pečujeme i o ostatní části svého těla.

Účinky bylinných tuhých šamponů na vlasy


Běžný šampon se skládá z cca 80% vody a zbytek jsou umělé látky (pěnící, mycí, parfémy). Tyto umělé látky, které výrobci používají, aby šampony pěnily, myly a voněly, jsou nakonec pro vlasy škodlivé. Časem způsobují řadu vlasových problémů (mastnější pokožka, vysušená pokožka, šupinatění, svědivost, plísně, ekzémy).
Naopak bylinné tuhé šampony jsou úžasnou směsicí pěstících olejů, bylinných nálevů a bylin samotných. A právě díky zmýdelněným olejům budou Vaše vlasy šetrně umyty.  Po překonání úvodní detoxikace budou Vaše vlasy zdravější, bohatší, budou si lépe udržovat svou barvu, lesk a tvar, nebudete potřebovat tolik tužících přípravků. Vaše vlasy budou takové, jaké mají od Přírody být. A navíc tuhé šampony nejsou zátěží pro životní prostředí.