VÍTEJTE!

  Vítám Vás! Jmenuji se Pavlína Pelikánová. Jsem vnučka, dcera, manželka, matka, ale hlavně žena, která se věnuje sběru bylinek v nádh...

11. listopadu 2017

KONOPÍ ANO ALE...


Používat konopí - marihuanu? Je to ožehavé téma, ale skutečně je konopí takový ďábel? Zkuste si přečíst následující řádky a sami posuďte...

Velmi mne zaujala kniha Wolfa Dietera Storla - Čarovná moc rostlin, ve které se jako zkušený bylinář zabývá vybranými bylinami a mezi nimi i konopím. A právě kapitola této bylině věnovaná mě přiměla k tomu, abych napsala tento článek.

Kdy se objevilo poprvé?
V Evropě i Asii bylo objeveno při vykopávkách velké množství konopných semen v neolitických sídlištích - mladší doba kamenná. Semena tehdy sloužila k výživě. Stonky byly zdrojem vlákna, ze kterého se vyráběla lana, provazy, látky.

Konopí ve starých dobách
V Egyptě, Indii a Číně - mocná léčivá rostlina působící při bolestech, křečích, zažívacích problémech, povzbuzuje náladu, odstraňuje napětí svalů, antibiotikum i afrodiziakum.
Hildegarda z Bingenu - při zánětu močových cest odvar ze semen, při silném kašli (teplé mléko, ve kterém se vařila semena), pod rodičky se podkládala koudel z konopí, aby se nedostavily křeče.

Konopí v Mexiku
Mexičané tuto rostlinu pojmenovali po Marii a Josefovi (Maria y Juan = Marijuana). V jejich očích je totiž tato rostlina posvátná, umožňuje člověku nahlédnout do svatých mystérií. Je však určena pouze těm, kteří mají očištěnou duši.

Konopí v USA
Zhruba do období kolem roku 1940 zde bylo konopí považováno za SUPERROSTLINU! Byla levným zdrojem celulózy pro výrobu papíru a textilu, neboť při svých růstových schopnostech dává nejméně 4x více celulózy. Jako olejnatá plodina produkuje více oleje než řepka olejná. Dokonce i továrna Henryho Forda používala mazací kapaliny a palivo konopného původu a sedadla byla z konopného vlákna! Jenže petrolejářským, dřevařským a textilním koncernům hrozily kvůli boomu konopí obrovské ztráty. A tak majitel továrny na papír William Randolf Hearst začal mediální kampaň proti této rostlině. V jeho médiích se začaly objevovat články o zločinech, které byly způsobeny pod vlivem marihuany. Po této mediální smršti bylo používání konopí zakázáno!

Konopí v Indii
V ajurvédě se používá šťáva z listů při nemocech kůže, při migrénách, duševních nemocech, kašli, astmatu, nechutenství; olej ze semen při revmatu; tinktura při dávivém kašli, střevních problémech, tetanu či vzteklině.
Lidé v důchodovém věku, kteří již mají zaopatřené své děti, kouří tuto rostlinu, aby se duchovně připravili na přechod na druhou stranu. Je zde zakázáno, aby rostlinu kouřili mladí lidé, protože jejich úkolem je být součástí běžného života (studovat, založit rodinu, vychovávat děti, věnovat se povolání).

Proč tak láká mladé lidi?
Je to stejné jako se zakázaným jablkem ze stromu poznání v rajské zahradě. Podobně přitažlivě působí na mladé lidi všechny "zakázané" látky - konopí, alkohol, cigarety. A pak si řekněte, která z těchto látek může být nebezpečnější pro lidské zdraví?

Co tak to uzavřít tím, že kouření konopí je vhodné pouze v důchodovém věku a ve formě mastí, tinktur, oleje, koření můžete s pomocí konopí řešit mnohá zdravotní trápení...

Přeji Vám, ať Vám bylinky pomohou, kde mohou.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.