VÍTEJTE!

  Vítám Vás! Jmenuji se Pavlína Pelikánová. Jsem vnučka, dcera, manželka, matka, ale hlavně žena, která se věnuje sběru bylinek v nádh...

2. března 2018

ŽIVÝ ŽIVOT S BAKTERIEMI

ŽIVÝ ŽIVOT S BAKTERIEMI


Mnoho z Vás tento článek ani nebude číst. Ale na každém šprochu pravdy trochu.
Klidně mi pak napište, jak to vidíte vy.

Dnes a denně v televizi, novinách, časopisech i na internetu na nás útočí varování před nemocemi, bacily, viry, bakteriemi. Člověče pozor! Virus útočí! A říkali jste si někdy proč vlastně? Tak se na to zkuste podívat se mnou.
o) Vše kolem sebe dezinfikujeme! Antibakteriální tekutá mýdla, Savo na všechno, chlór v pitné vodě. Celá společnost se drží hesla: dezinfikuj, dezinfikujme, dezinfikujte!
o) Na všechno používáme léky! Při rýmečce, horečce, kašlíku honem do lékárny a polekejme bacila lékem!
o) Hezky všechno "pohnojit"! Ale čím? Tím, co je levné a je to účinné na všechny plevely. Prostě aby tam nic jiného nerostlo než třeba řepka!
o) Pěkně se najíme! Naše nákupní košíky přetékají velmi zdravým jídlem. Nadměrně užíváme maso, bílé pečivo, o různých pochutinách ani nemluvě.
o) Často chodíme na procházky! Opravdu? Kolikrát jste byli posledně na procházce v lese nebo kolem řeky? A nebo raději chodíte do fitka?
o) Chráníme své životní prostředí! Dělám denně vše proto, aby naše příroda byla živá nejen pro nás, ale i pro naše děti a jejich děti! Opravdu?
 
Nezlobte se na mě. Nechci kritizovat naši společnost. Žijeme v tom, v čem žít chceme. Ale co tak to zkusit jinak?
 
o) Mytí s mírou! Ruce si umyji běžným mýdlem. Úklid provádím v rozumné míře. Ono přeci jen určité setkání s bacilem zlepšuje naši imunitu. Vždyť i očkovací dávky v sobě obsahují právě to, proti čemu se má pak umět naše tělo bránit.
o) Zdravá imunita! Když onemocníte běžnou virózou, nechte tělo zabojovat. Dovolte teplotě, aby přišla, aby Vaše tělo mělo možnost se s nákazou vypořádat. Nemoc je vždy signálem, že jste třeba málo odpočívali, hodně se rozčilovali, špatně se stravovali či málo otužovali. Při nemoci Vám věrně pomůže bylinný čaj, sirup, zeleninová polévka, bylinková koupel, cibule, česnek, kysané zelí, pepř, zázvor, med a mnohé další přírodní věci. Ano, lze to i bez léků.
o) Zdravé či bio! Hlídejte si, jaké potraviny a kde nakupujete. V dnešní době existuje řada možností, jak jíst zdravě a nechemicky.
o) Jíst dopolosyta, pít dopolopita! Staré, známé a osvědčené pravidlo. Zkuste zmenšit masové porce, zvýšit ovocné či zeleninové a pečivo nahradit třeba rýží, jáhly, cizrnou, brambory aj. Sladké limonády v PET lahvi? Určitě je potřebujete?
o) Chůze je přirozený pohyb! Zkuste do svého perného týdenního programu zahrnout procházky v přírodě. Můžete chodit s rodinou, se psem i bez psa. Vezměte s sebou třeba i kamarádku. Uvidíte, že se budete cítit lépe.
o) Chraňme své životní prostředí! Je to prostředí právě pro náš spokojený život. Aby jsme měli čistou vodu, kterou můžeme pít, čistý vzduch, který můžeme dýchat a zdravé jídlo, které můžeme jíst. Příroda nepatří člověku. Bez přírody nebude člověk vůbec žít.
 
Bakterií se nebojte. Jsou všude kolem nás. Jsou v nás. I my jsme taková malá továrna plná bakterií a bacilů. Důležité je žít v harmonii a to i s nimi.
Přeji Vám vše dobré.
Pavlína P., Bylinky od Pavlínky
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.